31 دسامبر

NC20 می توان گفت محبوب ترین پکینگ در میان اسپلش ها،پکینگ نت اسپلش است . که ساختاری بلوکی شکل دارد. نام گذاری پکینگ نت اسپلش آلمانی و این رو گامش 19یا20 است

پکینگ نت اسپلش از سطح ویزه بالایی در میان انواع پکینگ اسپلش برخوردار است.پکینگ های اسپلش پکینگ هایی توری مانند هستند که حرارت آب گرم ورودی به برج خنک کننده را میان آب وجرم به صورت معلق در هوا انتقال می دهد به همین دلیل رسوب در میان پکینگ نت اسپلش کم بوده و از پکینگ های ضد رسوب شناخته می شود.به دلیل ساختار تور مانند علاوه بر بازده انتقال حرارتی،کمترین افت فشار را در مسیر عبور جریان هوا ایجاد می کند.

کاربرد نت اسپلش

به طور کلی می توان گفت نت اسپلش ها در انواع برج های خنک کننده و کندانسورهای تبخیری کاربرد دارند.نت اسپلش ها به دلیل ساختار توری شکل خود،بیشتر برای موارد با آلودگی بالا استفاده می شود که امکان رسوب گذاری کمتر است.توصیه می شود به دلیل اشتعال زا بودن گرانول در متریال اسپلش ها از آن در مصارفی که امکان حریق وجود دارد،استفاده نشود.

مزایا نت اسپلش

افت فشار پایین

مقاومت حرارتی بالا

راندمان خنک کاری بالا

مقاومت شیمیایی  بالا

طول عمر و پایداری بالا

نرمی و انعطاف پذیری

نصب و کاربرد آسان

مقاومت در برابر رسوب گذاری

مقرون به صرفه بودن و سهولت در پاکسازی رسوبات

تولید نت اسپلش

برای تولید نت اسپلش از پلی پروپیلن استفاده می شود که مقاومت دمایی بالایی دارد.این پکینگ های نت اسپلش به شکل ورق یا فیلم نیستند بلکه با استفاده از دستگاه تزریق به شکل شبکه های توری مانند تولید می شوند. پس از تولید،این شبکه های توری از نقاطی که پین دارند به هم متصل می شوند.بعد از تشکیل یک بلوک از نت اسپلش، میله هایی با عنوان میله راهنما جهت حفظ تعادل در بلوک  و ایجاد حالت ارتجاعی، داخل بلوک عبور می دهند.

راندمان نت اسپلش

با این وجود که نت اسپلش ها برای دماهای بالاتر و آب با آلودگی بیشتر نسبت به پکینگ های فیلمی کاربرد دارند اما راندمان نت اسپلش ها حداقل حدود 20تا25درصد نسبت به پکینگ فیلمی پایین تر است.

رندوم اسپلش(پال رینگ/استوانه ای)

نوعی از پکینگ های اسپلش است که معمولا در ابعاد 5در5 تولید می شوند.در پکینگ پلاستیکی پال رینگ قطر سوراخ بالایی برابر با حلقه پکینگ است،هر پنجره دارای پنج برگ زبانه است،هر حلقه زبانه برگ،به نوبه خود به قلب،سطوح بالایی و پایینی محل پنجره مقابل در زمان های مختلف و به طور کلی اشاره می کند.مساحت مرکزی دهانه های دیوار حدود 30 درصد است.ساختار این نوع پکینگ توزیع بخار-مایع را بهبود می بخشد،از سطح داخلی حلقه استفاده کامل می کند،به طوری که برج شکل گاز و مایع را از گذرگاه آزاد پر می کند.هر یک مترمکعب رندوم اسپلش برابر با 6000عدد است.

ساختار رندوم اسپلش(پال رینگ/استوانه ای)

رندم اسپلش یا پال رینگ سعی می کند جنبه های مفید پکینگ را با افزایش تعداد لبه ها برای اختلال در جریان افزایش دهد،حلقه پال رینگ به جای استفاده از یک لوله با دیواره جامد،شبیه ساختار سبد باز از میله های نازک است.رندوم اسپلش یا پال رینگ هم یک لوله هم ساختار شعاعی از میله های متقاطع را تشکیل می دهد.حلقه های رنگی ممکن است به صورت تزریقی از پلاستیک،قالب گیری از سرامیک یا پرس از ورق فلز ساخته شده باشند.پال رینگ معمولا در ابعاد یک،دو و سه اینچی طراحی و تولید می شوند.

کاربرد رندوم اسپلش(پال رینگ)

نوعی از پکینگ های اسپلش که به شکل حلقه های پلاستیکی به طور گسترده در خدمات جذب،شستشو،جایگزین برای حلقه های پال رینگ فلزی،انواع جداسازی،کارخانه ترکیب آمونیاک،کارخانه کربن زدایی،جداسازی اتیلن بنزن،جداسازی ایزواکتان و..استفاده می شوند.

مزایا رندوم اسپلش

استحکام زیاد

طول عمر بالا

نصب آسان

افزایش راندمان خنک کاری

قابلیت حمل و جابجایی آسان

مقاوم در برابر رسوب و سختی آب

خواص فیزیکی و شیمیایی رندوم اسپلش(پال رینگ)

پکینگ برج پلاستیکی را می توان از پلاستیک های مقاوم در برابر حرارت و مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی،از جمله:

 پلی اتیلن PE

پلی پروپیلنPP

پلی پروپیلن تقویت شدهRPP

پلی وینیل کلرایدPVC

پلی وینیل کلراید کلردارCPVC

پلی وینیدین فلورایدPVDF

پلی تترا فلوئورواتیلنPTFE.

دما در رسانه ها از 60 درجه سانتی گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *